Galeria

VII OLIMPIADA SPORTOWA PRZEDSZKOLAKÓW- ZDOBYLIŚMY I MIEJSCE

 „Zwiemy się wszyscy Super Dzieciaki z przedszkolnej paki i choć mamy mało lat chcemy zostać mistrzami świata, sport to super jest przygoda gdzie za rekordy czeka nagroda . Wiemy że sport to gra zespołowa, a grupa nasza to grupa nowa. Nasza Pani nas trenuje do Olimpiady Przedszkolaka  przygotuje. Skaczemy, biegamy, rzucamy woreczkami, przysiady i skłony ćwiczymy z piłeczka. Pani do uśmiechu na twarzy nas dopinguje więc dla sportu będziemy najlepszą reklamą. Teraz już pędzimy bo sport na nas czeka zaplanuję nam trasę niestrudzonego człowieka”. 🏆🎖️ Kochani niezmiernie miło nam poinformować, że nasi milusińscy z gr IV zajęli I miejsce w  VII Olimpiadzie Sportowej Przedszkolaków, która odbyła się  piątek 6 marca . Jesteśmy niezmiernie dumni, że mamy takie zdolne  i sprawne dzieci, szczęście  i duma nas rozpiera.                                                   Gratulujemy i dziękujemy 🏆

 

                                                                                 

                    

Walentynki

W dniu Świętego Walentego, każdy uczuciem obdarowuje każdego, my Wam dziś ślemy 1000 buziaków, 100 wesołych pluszaków, 10 gwiazdek z nieba i wszystkiego czego Wam potrzeba. W tak pełnym miłości dniu również nasze przedszkolaki świętowały ten wyjątkowy dzień pełen miłości i dobroci, i choć wiemy że te piękne uczucia należy okazywać sobie na co dzień to i tak to był wyjątkowy dzień. Podczas walentynkowego balu bawiliśmy się wspaniałe, konkursy, zabawy i tańce ❤️❤️❤️❤️❤️. Życzymy dużo miłości.

 

                                                

         

          

Kino

W dniu dzisiejszym nasze Przedszkolaki wybrały się do kina 😉🍿🍿🍿🎞📽🎬
A tak naprawdę to kino zagościło u nas 😃
Były bilety, bileter, a nawet popcorn, tylko walutą, zamiast pieniędzy były słowa: poproszę i dziękuję 😊

                        

Biały dzień w przedszkolu

„Biały dzień w przedszkolu”. Dziś nasze Przedszkole zamieniło się w białą śniegową krainę. Dekoracja, wystrój oraz stroje przedszkolaków w pełni pasowały do obchodzonej w tym dniu uroczystości. Wszystko wokół nas było białe. Przedszkolaki wesoło bawiły się przy skocznych rytmach zimowej muzyki oraz miały okazję wykazać się podczas zabaw i konkursów. Dzieci w tym dniu przyniosły z domu warzywa i owoce również w kolorze białym. Wspólnie przyrządziły ,”zupę jarzynową”, wrzucając, przyprawiając, mieszając wszystkie składniki, a  na deser Pani Ewa wraz z dziećmi przygotowała pyszny twarożek śmietanowy dodając odrobinę wanilii. Wszystkim dzieciom bardzo smakował taki zdrowy deser. Ten dzień spodobał się naszym przedszkolakom,  już nie mogą się doczekać kolejnego tym razem „zielonego dnia” na wiosnę.😃

                                                           

 

                    

Dzień Babci i Dziadka

Babcia z Dziadkiem dziś świętują, wszystkie dzieci więc pracują.

Dzisiaj wszystkie smutki precz! Święto Dziadków ważna rzecz! 

                                                                                                            

 

                    

 

Karnawał 2020

Dziś w przedszkolu śmiech i tańce z wodzirejem mamy bal, w rytm muzyki podskakują pszczółka Zosia, rycerz Grześ……

Zapraszamy na fotorelacje z balu karnawałowego który odbył się w naszym przedszkolu. Radości, zabawy i śmiechu nie było końca.

                                    

 

                    

 

Dzień pluszowego misia

Miś pluszowy, ukochany, czy ten nowy, czy ten stary, najlepszym jest  przyjacielem każdego maluszka. Można mu sekret wyszeptać do uszka, można go wyściskać, przytulić, można Misia kochać, czy duży jest, czy malutki. 

Dziś nasze Przedszkolaki  świętowały Dzień Pluszowego Misia.

                              

 

                              

Święto Odzyskania Niepodległości

W ramach obchodu 101 Rocznicy  Odzyskania  przez Polskę Niepodległości odbyła się w Przedszkolu uroczysta Akademia. Na wstępie Pani Dyrektor Hanna Załęska przywitała wszystkich i przybliżyła historię naszej Ojczyzny. Dzieci z grup: I, II, III i IV zaprezentowały wiersze i piosenki, a nasze najstarsze przedszkolaki otworzyły występy staropolskim polonezem.

 

                                                 

 

                            

Dzień Edukacji Narodowej

W Dniu Edukacji Narodowej wszystkie nasze Przedszkolaki uczciły swoje Panie odświętnymi strojami. Przygotowały też piękne występy: wierszyki, piosenki i tańce, a także okolicznościowe laurki.         Nie zabrakło też życzeń i słów uznania za pracę od Rodziców naszych Milusińskich.                                                                                                                                                                                      Serdecznie dziękujemy!

                                                                                           

 

                         

Przywitanie Jesieni

Idzie lasem Pani Jesień”…, a dziś Pani Jesień zawitała nie tylko do lasu, ale również do naszego przedszkola. Możliwe, że swoimi strojami w kolorze pomarańczowym, zwabiły ją Nasze Przedszkolaki. Dzieci wykazały się dużą wiedzą na temat, zarówno jesieni, jak i pozostałych pór roku, aktywnie uczestniczyły w powitaniu Jesieni, konkursach i jesiennych „śpiewankach”. Było wesoło, pomarańczowo, a przede wszystkim zdrowo i smacznie: dzieciaki chrupały marchewkę (także w postaci surówki do obiadu), wyciskały sok z pomarańczy, a także przygotowywały soczek marchewkowy. Oczywiście wszystkim najbardziej podobało się jego kosztowanie. 

 

                                                                                                                                                           

              

Wycieczka dzieci z grup III i IV do gospodarstwa agroturystycznego „Wymysły pod Lasem”

17 września dzieci z grup III i IV w radosnym nastroju udały się do gospodarstwa agroturystycznego „Wymysły pod Lasem”. Dzieci zapoznały się ze sposobem konserwowania żywności na okres jesieni i zimy. Karmiły zwierzęta, zwiedzały ogródek warzywny, same przygotowywały ciasto i bawiły się na placu zabaw. Zapraszamy na fotorelację z naszej wycieczki.

 

                                                                                                          

       

Stulecie Odzyskania Niepodległości

W ramach obchodów 100- setnej rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości dzieci z grupy III i IV pod kierunkiem Pani Iwony Tarnas i Pani Bożeny Żukowskiej zaprezentowały montaż słowno – muzyczny, w którym przybliżyły historię naszej ojczyzny. Dzieci dowiedziały się, że państwo polskie zginęło z map Europy i było pod zaborami przez ponad 120 lat. Pani Dyrektor Hanna Załęska podziękowała dzieciom i Paniom za przygotowanie uroczystości, przypomniała też dzieciom naczelnego wodza z tamtych lat marszałka Józefa Piłsudskiego, pod którego przywództwem wojsko polskie po odzyskaniu niepodległości pokonało Armię Czerwoną. 

 

 

Dzień Edukacji Narodowej

Choć już dzień ten piękny minął, w naszych sercach już nie zginą piękne wiersze i życzenia w pięknym Dniu Nauczyciela.  Dziękujemy dzieciom za piękne wiersze, piosenki i życzenia – Pani Dyrektor, nauczyciele oraz personel.

 

 

Dzień pluszowego misia

Nasze Przedszkolaki nie zapomniały o święcie swoich pluszowych przyjaciół i uczciły je wspólną z Misiami zabawą: tańcami, rozwiązywaniem misiowych zagadek, rozpoznawaniem bajkowych misiowych bohaterów, wsłuchiwaniem się w piosenki o Misiach. Nie zabrakło również zadań, takich jak lizanie miodku, układanie obrazków, zbieranie wykałaczek „misiową łapką”, a także prac plastycznych o misiowej tematyce.

 

Nasze Przedszkolaki na Festiwalu „Ursus dla Niepodległej” oraz nasz piękny Kącik Patriotyczny w ramach Projektu ” Cała piękna Polska nasza”

 

Wycieczka dzieci z grup III i IV w wycieczce „Jabłkowy zawrót głowy”

Podczas wycieczki na nasze dzieci czekało mnóstwo atrakcji min: przejazd ciuchcią do sadu, zrywanie jabłuszek, oglądanie chłodni i zabawy w Kurnikowie. Miło było patrzeć na uśmiechnięte buzie naszych dzieci, które choć zmęczone wróciły do domu zadowolone 🙂

 

 

Dzień mamy i taty w grupie I

Dzień Mamy i Taty w grupie I. Piękny występ nagrodzony brawami. Dzieci wyglądały przepięknie… Wyśpiewały i wyrecytowały jak bardzo kochają swoich rodziców. Pani dyrektor podziękowała nauczycielom i pracownikom oraz instruktorom za efekty pracy a rodzicom pogratulowała wspaniałych dzieci oraz życzyła wiele rodzinnej miłości…

 

 

 

 

Udział Przedszkolaków z grupy III w Dzielnicowym Quizie „Z kamerą wśród zwierząt, czyli polski zwierzyniec”

 

 

 

 

VIII MIĘDZYPRZEDSZKOLNY KONKURS PIOSENKI EKOLOGICZNEJ „OKAŻ KULTURĘ I CHROŃ NATURĘ” 2018 ORGANIZOWANY PRZEZ NASZE PRZEDSZKOLE

Każdy przedszkolak dobrze wie ekologia ważna rzecz .  19 kwietnia w naszym przedszkolu odbyła się VIII Edycja Konkursu Piosenki Ekologicznej pod hasłem: ” Okaż Kulturę i chroń naturę” pod honorowym patronatem Burmistrz Dzielnicy Ursus m. St. Warszawy Pani Urszuli Kierzkowskiej oraz Wydziału Ochrony Środowiska. Gości serdecznie przywitała pomysłodawczyni i organizator konkursu Pani dyrektor Hanna Załęska. Swoją obecnością zaszczycili nas Zastępca Burmistrza Dzielnicy Ursus m. st. Warszawy Pan Wiesław Krzemień, Pani Renata Madej – inspektor ds. oświaty oraz Pani Ewa Sufin- Jacquemart prezes z Fundacji Strefa Zieleni.

W jury zasiedli: Pani Magdalena Czapska – Szymul, Pani Maria Grażyna Grzechnik- Nowak, Renata Madej. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za piękne występy, a laureatom serdecznie gratulujemy. Dziękujemy również Pani dyrektor Hannie Załęskiej, jury oraz nauczycielom, którzy przygotowali dzieci do konkursu oraz całej kadrze pracowników naszego przedszkola za pomoc przy organizacji.

Patronat nad konkursem objęli: Świat OZE, Dziennik Ursusa, Klub Gaja, Fundacja Strefa Zieleni.

Zapraszamy do odwiedzenia stron:

Ekologia w przedszkolu

www.ursus.warszawa.pl

 Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wydarzenia 😉

Pamiętajcie „Okażcie kulturę i chrońcie naturę”.

 

Wielkanoc 2018

28 marca w naszym Przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Świąt Wielkanocnych. Piękne życzenia zdrowych, radosnych i rodzinnych świąt dla dzieci i rodziców złożyła nasza kochana Pani dyrektor Hanna Załęska. Część artystyczną przygotowały dzieci z grupy III wraz z nauczycielkami: Panią Bożeną Żukowską i Agatą Bartuzi – Król. Po pięknej oprawie artystycznej wspólnie dzieliliśmy się jajeczkiem a na sam koniec na nasze dzieci czekała niespodzianka od zajączka Wielkanocnego, który przykicał do naszego przedszkola i zostawił dla naszych dzieci słodki prezent. Nasza uroczystość z okazji Świąt Wielkanocnych to już nie tylko tradycja naszego przedszkola ale też integracja dzieci, nauczycieli i pracowników przedszkola. 

Konkurs „Wiosna zaraz tu przybędzie, kolorowo będzie wszędzie” -rozdanie nagród

28 marca w naszym Przedszkolu odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów dzieciom, które wzięły udział w naszym wiosennym konkursie na najpiękniejszy ” Zielony ogródek”.🌼🌸🌷🥀🌹 Piękne ” Zielone ogródeczki” zdobią hol naszego przedszkola 😊Dzieciom i rodzicom uczestniczącym w konkursie pięknie dziękujemy za udział i śliczne prace. Zachęcamy wszystkie dzieci i ich rodziców do uczestniczenia w organizowanych przez Przedszkole konkursach. Zwycięzcom i nagrodzonym gratulujemy 😊😊😊😊🌷🥀💐🌼

Powitanie wiosny 

„Wiosna idzie co to będzie? Jeszcze tyle śniegu wszędzie, i na dachu i na płotku, w polu, w lesie i ogródku.
Wiosna idzie nie ma strachu, zaraz zniknie śnieżek z dachu. Już na pola i na łąki lecą gońce, jej skowronki. Lecą do nas Wiosny gońce, ciepły wietrzyk, ptaki, słońce 🌞🌞🌞😊🌼🌸🌹🏵🥀🌱🌿🍃🌳🌻🍀☀️☀️🌞🌞☀️🌞🌞🌞. Wiosna, Wiosna cieszą się dziś dzieci, dobrze że czas tak leci, bo Wiosenkę dziś przywitaliśmy a Marzannę wygoniliśmy 😁😊👭👬👫👭👬👫

II miejsce naszych przedszkolaków w V Olimpiadzie Sportowej Przedszkolaków

07 marca nasze przedszkolaki wzięły udział w V Olimpiadzie Sportowej Przedszkolaków zorganizowanej przez Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi nr 418 w Warszawie. Niezmiernie miło nam poinformować, że drużyna ” Zwinnych przedszkolaków” składająca się z dzieci z gr. IV zajęła zaszczytne II miejsce w tejże olimpiadzie😁😊💪. Jesteśmy dumni i szczęśliwi. Naszym milusińskimi dziękujemy i gratulujemy!!! 😊👏👏👏

 

WALENTYNKI <3

Podpatrujcie nasi mili, cośmy pięknie się bawili. Radość, miłość była wszędzie bo Walenty miłość przędzie. Bale w karnawale 💃🕺😁😊👫👬💎🎉🎈Bal Walentynkowy 💕💓💗💞💟💙.

KARNAWAŁ 2018

W karnawale, w karnawale zawsze idziemy na bale. Każde dziecko duże małe, lubi bale w karnawale. Można zmienić się w królewnę, w królewicza można też. Są cyganki, wróżki, żabki, jest też Batman, jest i jeż. 💃🕺. Zapraszamy na foto relacje z balu karnawałowego, który w tym tygodniu odbył się w naszym przedszkolu. . Dobrej zabawy, radości i śmiechu nie było końca. Dziękujemy.

 

 

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W GRUPIE IV i III 😊

Choć Dzień Babci, Dziadka już za nami, My dziś miło wspominamy …♥️♥️ Babciu, Dziadku Kochamy Was. ♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️

 

 

„Więcej wiem, mniej choruje „

 Zdrowe odżywianie i pierniczkowanie 😀😄🍉🍓🍅🌶🍒🍍🍌🍋🍇🍎🥝🥑🥒 Wszelkie dziecięce aktywności realizujemy w ramach programu „Więcej wiem, mniej choruje „ 🍓🍒🍅🥑🍏🍐🍉🍈🍎🥝🍊🍋🏃‍♂️🏃‍♀️💪

 

FERIE W NASZYM PRZEDSZKOLU 2018

„Choć dni wolne, choć dni ciszy, my w przedszkolu wciąż tworzymy, kreatywnie się bawimy 😊😁🤗. Myślicie, że w przedszkolu w dni wolne dzieci się nudzą? Na pewno nie w naszym…😊😁Nasi milusińscy w zabawie, w radości i kreatywnej twórczości spędziły pierwszy i drugi tydzień ferii 😊🤗ale to jeszcze nie koniec atrakcji dla naszych dzieci 😊🤗. Poszerzenie wiedzy o zdrowym odżywianiu, degustacja zdrowych zamienników słodyczy, gimnastyka, zimowa zabawa na przedszkolnym placu, to tylko nie które atrakcje naszych milusińskich 😃

 

KONKURS NA SZOPKĘ BOŻONARODZENIOWĄ 2018

” Do szopy hej pasterze ” to tytuł nie tylko naszego przedszkolnego konkursu, który odbył się tuż przed świętami ale także tytuł wernisażu szopek bożonarodzeniowych, który odbył się tuż przed feriami w naszym przedszkolu. Piękno i urok szopek wykonanych przez nasze zdolne rodziny mogły podziwiać dzieci z innych przedszkoli z naszej dzielnicy. Dzieciom i Paniom z Przedszkola nr. 194 oraz Przedszkola nr. 200 dziękujemy za przybycie 😊😁😊😀.

 

 

 

WARSZTATY ŚWIĄTECZNE W GRUPIE I 🎄

Świąteczny czas, radości czas 🎄🎄🎄🎄🎄🎄 – warsztaty świąteczne w grupie I . Dziękujemy bardzo za udział. 🎄🎄🎄

 

 

JASEŁKA 2018

„Radosny dziś nastał dzień Bożego Narodzenia, więc z nami siądź, uśmiechnij się wesoło kolędę zaśpiewamy niech echa głos poniesie ja do samych niebios bram, tam gdzie anielskie chóry Są, dzieciątku kolędę swą daj 🎄🎄🎄. Właśnie taką kolędę małemu dzieciątku Jezus złożyły dzieci z gr. IV wystawiając przedstawienie Jasełkowe. Mali artyści przybliżyli nam wszystkim, to co działo się ponad dwa tysiące lat temu w Betlejem. Nastrój świąteczny i wzruszenie ogarnął wszystkich gości, a piękne życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia dzieciom i rodzicom złożyła naszą Kochana Pani dyrektor Hanna Załęska . Naszym małym artystą dziękujemy 🎄🎄🎄🎄

 

WIZYTA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

Jest na tym świecie człowiek taki, którego znają wszystkie dzieciaki. Czy wiecie kto to taki? To Święty Mikołaj co kocha dzieciaki. Przyjechał specjalnie dla naszych dzieci, by ich uradować i ucieszyć, razem w zabawie, tańcu, radości ten miły gość w przedszkolu gościł 😁😊😚😙🎄🎄🎄🤗🎄🎄. Worek pełen prezentów dzieciom rozdawał, bo była taka grzeczna zabawa. 🎄🎄🎄🎄😊😊😊

 

WARSZTATY ŚWIĄTECZNE W GRUPIE II

W tym tygodniu w grupie II odbyły się warsztaty świąteczne. Rodzice i dzieci z zapałem wykonywali piękne ozdoby, wykazując przy tym wiele pomysłowości i kreatywności. Był to bardzo mile spędzony czas. Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie i wspólną zabawę😊

 

 

PIERNIKOWY ZAWRÓT GŁÓWY

Piernikowy zawrót głowy 🙃🙃🙃🙃😊😁ciąg dalszy…. Tym razem zaproszenie na dekoracje pierniczków przyjęła grupa III 😊😁😃😄było równie miło i radośnie, jeszcze raz dziękujemy rodzicom Filipa K. Za zaproszenie do restauracji.😊😊😁😋😄

 

 

PIERNIKOWY ZAWRÓT GŁOWY

Piernikowy zawrót głowy 🙃🙃🙃🙃😉😊😂. Właśnie tak miły, radosny i szczęśliwy dzień spędziły dzieci z grupy IV, które z okazji Mikołajek miały dziś okazję wykazać się kreatywnością i pomysłowością przy dekorowaniu świątecznych pierników 🎄🎄😊. Dziękujemy rodzicom Filipa K. właścicielom restauracji „Limonka” za zaproszenie i przygotowanie tak ciekawej i kreatywnej niespodzianki, dziękujemy za poczęstunek i prezenty 😊😊😊😊.

 

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA 2018

„Nasz Misio ma na imię Zdzisio. Jest piękny i gładki bo jest cały z pluszatki😊. Każdy chciałby mieć takiego misia, słodziutkiego pysia, gdy przytulisz się do niego to poczujesz magię jego.” Kochani miło nam przedstawić Wam naszego misia, który od dziś nosi nazwę Zdzisio 😊😁. Imię to zostało wybrane przez jury w konkursie pt: „Szukamy dzisiaj imienia dla misia „. Nadanie imienia przedszkolnemu misiowi dokonała nasza Kochana Pani dyrektor Hanna Załęska 😊🙂, która serdecznie przywitała misia w naszej przedszkolnej społeczności 🐼🐾🐼🐾🐼🍯. Dziękujemy i gratulujemy Lenie z gr.II zwycięstwa w konkursie pt:” Szukamy dzisiaj imienia dla misia”.

 

KONKURS ,,Plastyczne inspiracje na jesienne dekoracje”

Cieszymy się, gdy nasze dzieci wraz rodzicami biorą udział w proponowanych przez nas konkursach😊😊😊 Dziekujemy za udzial w konkursie pt. ,,Plastyczne inspiracje na jesienne dekoracje” 😄😊😊Zapraszamy do udziału w kolejnych😊

 

 

11 LISTOPADA – ŚWIĘTO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI 🇵🇱

Przedszkolaki ojczyźnie 🇵🇱.
Kiedy jest odpowiedni moment na naukę patriotyzmu? Odpowiedź na to pytanie może być zaskakująca- nie ma takiego momentu. Jeśli zależy nam na tym by dzieci rozumiały i przede wszystkim, czuły pojęcia: Polak-patriota, Polska- Ojczyzna, należy od najwcześniejszych lat przybliżać im małymi kroczkami obraz kraju i rozniecać w dzieciach iskierkę patriotyzmu 🇵🇱. Jednym z kierunków w Koncepcji rozwoju Przedszkola 413 w Warszawie jest edukacja patriotyczna. Święto Niepodległości stało się więc doskonałą okazją do zorganizowania w placówce obchodów tego ważnego dnia. Pani Dyrektor Hanna Załęska, przypomniała o 99 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę i wydarzeniach z tamtych historycznych chwil. Podkreśliła, iż poziom występu świadczy o wiedzy i umiejętnościach z zakresu edukacji patriotycznej naszych dzieci. Pani dyrektor podziękowała Panią nauczycielkom z grupy III i IV za piękne przygotowanie i duży wkład pracy, jaki dzieci przedstawiły. Utwory takie jak hymn, pieśni patriotyczne, tańce ludowe, pięknie zatańczony polonez, sprawiły wiele satysfakcji całej naszej społeczności 😊. Gromkie brawa 👏były podziękowaniem dla naszych małych artystów👭👬👫. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji. .😊😀🙂
 
 
Poniżej zamieszczamy linki do filmików z występami dzieci 🙂 :

POLONEZ

POLKA WARSZAWSKA

MALI PATRIOCI

HYMN NARODOWY

 

 

PRZEDSTAWIENIE TEATRALNE

Taki nastrój jest w teatrze, że zachwycam się gdy patrzę 😀. Radość, zachwyt , szczęścia wiele tak to z teatrzyku przyjaciele , wciąż nas zaskakują, piękne przedstawienia nam szykują 😊😁😀. Zapraszamy na foto relacje z przedstawienia Teatru, który odwiedził nas w minionym tygodniu 🙂

 

 

Plastyczne, jesienne inspiracje dzieci z grupy I 😊

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA 2017

W naszej grupie jest ciekawie, cały czas się z dziećmi bawię 👬👫.🏃‍♀️🏃‍♂️🕺Tańczę, śpiewam, kleszcze w ręce 👏👏, co dzień umiem coraz więcej 😊. Dziś jest nasze pasowanie a tu w grupie nasze Panie. Już od dzisiaj przyrzekamy, że przedszkole pokochamy . Co dzień bawić się będziemy i jedzonko ładnie zjemy i z uśmiechem przywitamy przychodzące po nas mamy 👪. Właśnie tak z radością i ogromnym uśmiechem na twarzy, bez tremy i zdenerwowania dzieci z grupy I i II przeżyły swoją pierwszą uroczystość w Przedszkolu- Pasowanie na przedszkolaka 👫👬👭. . Naszym milusińskimi życzymy wielu radosnych dni w naszym super Przedszkolu 😊.

 

 

WARSZTATY CYRKOWE

Dziś w Przedszkolu poruszenie występuje cyrk na scenie. Podskakuje klaun niebieski, biegną tresowane pieski. Magik mocno laskę tracą i z cylindra ma zająca. Oj udana to zabawa, dla artystów wielkie brawa. 👏 Kochani dziś w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty cyrkowe. Nasi milusińscy sami mogli przekonać się jak piękna ale i trudna jest sztuka cyrkowa 🤡🤡

 

 DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 2017

„Rzekę pięknych kwiatów znamy tulipanów, róż i bzów, dla nauczycieli mamy najpiękniejszy bukiet słów – takimi pięknymi życzeniami dzieci z Przedszkola 413 uczciły Dzień Edukacji Narodowej. 😊Nasi milusińscy z grup II, III i IV śpiewem, tańcem i recytowaniem wierszyków podziękowały Pani dyrektor Hannie Załęskiej, nauczycielom i pozostałym pracownikom przedszkola za opiekę, trud, poświęcenie i serce włożone w ich wychowanie😊. Zapraszamy na fotorelację z tej uroczystości.

 

 

Konkurs Piosenki Ekologicznej.

 

 

Pożegnanie zimy, konkurs na Palmę Wielkanocną .

Zabawy na śniegu, bal karnawałowy, prezentacja o bezpieczeństwie w ferie, koncert styczniowy „O tym, jak Janosik zbójnikiem został”.

Wizyta nietypowych gości w przedszkolu – spotkanie z wężami.

Konkurs „Jesienne wesołe ludki”

W dniu dzisiejszym miało miejsce uroczyste rozstrzygnięcie przedszkolnego konkursu „Jesienne wesołe ludki” i wręczenie, przez Panią Dyrektor Hannę Załęską, dyplomów oraz nagród. Napłynęło bardzo wiele prac, wszystkie były przepiękne. Serdecznie dziękujemy autorom każdej z osobna pracy (i ich Rodzicom:) za zaangażowanie i trud włożony w ich przygotowanie. Zachęcamy do udziału w kolejnych przedszkolnych konkursach i już na przyszłość życzymy powodzenia

Wycieczka do gospodarstwa agroturystycznego Wymysły

Dnia 15 września, dzieci z grupy III i IV były na wycieczce w gospodarstwie agroturystycznym w Wymysłach. Brały udział w warsztatach pt. „Rwetes u Basi”, w ramach, których: piekły ciasto ze śliwkami, kisiły kapustę i ogórki oraz doskonale się bawiły. 🙂

Wycieczka do Nadleśnictwa Chojnów

Jak co roku – w czerwcu,  Przedszkolaki wyjeżdżają na całodniową wycieczkę autokarową. Tak też było tym razem. Po śniadaniu Dzieci wsiadły do autokaru i wyruszyły do Nadleśnictwa Chojnów. Na miejscu czekali nas Pan i Pani Leśnik, którzy przedstawili nam specyfikę pracy leśnika oraz wszystkie uroki lasu, zarówno w kontekście fauny, jak i flory. Nie zabrakło czasu na swobodną zabawę i poznawanie uroków natury, pieczenia kiełbasek nad ogniskiem i cudownie spędzonego czasu na łonie natury 🙂

Warsztaty Wielkanocne gr. III

Warsztaty Wielkanocne gr. II

Warsztaty Wielkanocne gr. IV

Tydzień Europejski w przedszkolu

Wycieczka – Zespół „Mazowsze”